لوگو وامینو
وام طلا

شرایط دریافت وام با طلا از وامینو

آیا نیاز به پول نقد دارید، اما نمی‌خواهید طلای خود را بفروشید؟ اگر اینچنین است، وام طلای وامینو یکی از بهترین گزینه‌هاست. وامینو یک شرکت معتبر در زمینه پرداخت وام فوری است که زیر نظر موسسه حقوقی فعالیت داشته و وام‌های اعطایی آن کاملا قانونی و معتبر است. این شرکت، وام‌های فوری گوناگونی را ارائه می‌دهد که یکی از بهترین آن‌ها، وام با طلا است. با استفاده از این طرح می‌توانید طلای خود را در صندوق امن و دور از دسترس سارقان نگهداری کنید و به‌جای پرداخت اجاره صندوق، حتی وام با سود مشخص بگیرید!
بیایید با وام با ضمانت طلا بیشتر آشنا شویم.

وام با طلا

وام روی طلا چیست؟ آیا با طلا میتوان وام گرفت؟

وام روی طلا، نوعی وام فوری است که توسط برخی از بانک‌ها و همچنین تعدادی از موسسات مالی و اعتباری (البته با شرایطی بهتر از اکثر بانک‌ها) پرداخت می‌شود. منظور از وام فوری، وامی است که نیازی به انتظار ندارد و برخلاف بسیاری از وام‌های بانکی، در عرض نیم ساعت تا چند روز به حساب شما واریز می‌شود.

در وام فوری طلا، وام‌گیرنده طلای بلا استفاده خود را به‌عنوان ضامن در اختیار وام‌دهنده قرار داده و در ازای آن ۸۰ تا ۹۰ درصد ارزش طلا را وام می‌گیرد.

سود وام طلا مطابق قوانین اتحادیه بنکداری طلا و در کم‌تر از نیم ساعت ارائه می‌شود.

شرایط دریافت وام با سپرده طلا

شرایط دریافت وام با ضمانت طلا در وامینو بسیار ساده است؛ کافی است طلای خود را در اختیار وامینو قرار داده و با گرفتن رسید، در کم‌تر از نیم ساعت وام را دریافت کنید. لازم به ذکر است که برای دریافت وام طلا، نیازی به هیچ ضامنی ندارید؛ اما ممکن است به دسته چک نیاز داشته باشید.
وام طلای وامینو، تنها به افرادی که در محدوده تهران هستند، تعلق می‌گیرد و زمان بازگشت وام آن، حدود یک سال است. در زمانی که طلای شما در گرو وام دهنده است، وام دهنده مسئول تضمین امنیت آن است و طلا را در صندوق‌های امانتی مخصوصی پس از پلمپ در حضور شما، نگهداری می‌کند.
نکته دیگر درباره شرایط دریافت وام طلا این است که طلایی که برای گرفتن وام به عنوان ضمانت قرار می‌دهید، باید دارای کاغذ خرید باشد.

وام های دیگر: وام با سند خودرو

چرا به‌جای فروش طلا، از وامینو وام فوری طلا بگیریم؟

ممکن است با خود فکر کنید که بهتر است به‌جای دریافت وام فوری طلا، طلای خود را بفروشید و پس از مدتی دوباره آن را خریداری کنید. اما لازم است به این نکته توجه داشته باشید که ضرر این کار معمولا بیشتر از سودی است که برای وام طلا فوری پرداخت می‌کنید. بیایید با هم ضررهای فروش طلا را در مقایسه با گرفتن وام طلا بررسی کنیم.

به‌عبارت دیگر، اگر قصد داشته باشید طلای زینتی خود را بفروشید، حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از قیمت خرید آن کاسته می‌شود؛ اما وقتی دوباره بخواهید طلا را خریداری کنید، لازم است ۳۰ تا ۴۰ درصد، بیشتر پرداخت کنید تا هزینه‌های فوق‌الذکر را پوشش دهید (فارغ از افزایش قیمت طلا). به‌عبارت دیگر، فروش و خرید مجدد طلا، شبیه آن است که وامی با سود ۶۰ تا ۸۰ درصد (بدون در نظر گرفتن افزایش قیمت طلا) دریافت کنید.

آن‌ها یادگاری هستند و یا سرویس ازدواج و حتی حلقه را شامل می‌شوند. این‌ها اقلامی هستند که اکثر افراد تمایلی به فروش آن‌ها ندارند. اما با وام فوری طلا می‌توانید طلاهای ارزشمند خود را نگهداری کرده و وام مورد نیاز خود را نیز بگیرید.

اما با وام طلا فوری، سرمایه شما حفظ شده و می‌توانید از افزایش قیمت طلا سود ببرید.

احتمالا مزایای فوق شما را قانع می‌کند که به‌جای فروش طلا، روی آن وام بگیرید. اما بیایید ببینیم گرفتن وام طلا از بانک بهتر است یا موسسات خصوصی مانند وامینو؟

وام طلا

مقایسه وام طلای بانک و موسسات خصوصی

وام با ضمانت طلا

در قدم اول لازم است ذکر کنیم که تعداد بسیار کمی از بانک‌ها، وام طلا ارائه می‌دهند. به‌عبارت دیگر، این وام به‌شکل وسیع به‌وسیله همه بانک‌ها ارائه نمی‌شود. بانک‌های دولتی هم که این وام را در اختیار قرار می‌دهند، اکثرا مبلغ کمی را با دردسر زیاد ارائه می‌دهند. بیایید با چند مثال، مشکلات وام بانکی طلا را با وام طلای موسسات خصوصی مقایسه کنیم.

  • بانک ملی و بانک کارگشایی در ازای دریافت ۳۰ گرم طلا (۷۵ میلیون تومان) حدود دو میلیون تومان وام می‌دهد و در ازای دریافت صد گرم طلا، بیست میلیون تومان با بازپرداخت یک‌ساله در اختیار قرار می‌دهد. سود وام اولی چهار درصد و دومی بیست درصد است. در مقابل، برخی از موسسات خصوصی مانند وامینو، ۸۰ تا ۹۰ درصد ارزش طلا را به‌عنوان وام به شما ارائه داده و هیچ سقفی نیز برای آن در نظر نمی‌گیرند. سود این نوع وام نیز اگرچه ممکن است از وام بانکی بیشتر باشد، اما با توجه به تمامی شرایط ذکر شده، انتخابی مقرون به صرفه تر از وام بانکی میباشد!
  • بانک ملت و بانک صادرات نیز اگرچه وام‌هایی با نام وام طلا دارند، اما در ازای دریافت طلای شما (آن هم تنها سکه) وام نقدی نمی‌دهند و تنها می‌توانید از تسهیلاتی مانند اجازه خرید و فروش سکه، بهره ببرید. بانک صادرات برای این وام، یک سپرده بلند‌مدت نیز نیاز دارد.
  • بانک رسالت از جمله بانک‌هایی است که شرایط خوبی را برای دریافت وام طلا ارائه می‌دهد. با این حال از زمان شیوع ویروس کرونا که شعب حضوری این بانک تعطیل شد، ظاهرا کسی نتوانسته از این خدمات حضوری بانک رسالت استفاده کند.

همان‌طور که می‌بینید شرایط وام با طلا در بانک‌ها چندان مناسب نیست؛ اما شما می‌توانید از مزایای این نوع وام که توسط موسسات خصوصی اعطا می‌شود، بهره ببرید.

وام های دیگر: وام با سند ملکی

مدارک لازم جهت دریافت وام با طلا از وامینو!

تصویر مدارک
مدارک شناسایی
کارت ملی هوشمند و شناسنامه
تصویر آدرس
ساکن تهران

وام گیرنده باید ساکن تهران باشد

تصویر دسته چک
دسته چک
به نام خود شخص و یا بستگان درجه یک

مزایای دریافت وام طلا از وامینو

با دریافت وام طلا از وامینو می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید:

وام طلای وامینو، یک وام فوری است و پس از ارائه مدارک مورد نیاز در عرض کم‌تر از نیم‌ساعت ارائه می‌شود.

تقریبا تمامی وام‌های بانکی نیاز به ضامن معتبر (گاهی بیشتر از یک ضامن) دارند؛ اما وام طلا از وامینو، نیاز به هیچ ضامنی ندارد و خود طلای سپرده‌گذاری‌شده، ضامن وام‌گیرنده محسوب می‌شود.

بسیاری از افراد برای نگهداری از طلایِ بدون استفاده خود، صندوق‌های امانت بانکی را با قیمت‌های بالا اجاره می‌کنند. اما با استفاده از تسهیلات وام طلای وامینو، شما علاوه‌بر اینکه می‌توانید بدون پرداخت هزینه، طلای خود را در جای امنی نگهداری کنید، به‌اندازه ۸۰ تا ۹۰ درصد ارزش طلا نیز وام می‌گیرید.

با استفاده از وام طلا، می‌توانید با سود مناسبی طلای خود را در رهن قرار داده و از وامینو در کمتر از ۱ ساعت وام دریافت کنید.

شرایط پرداخت وام طلای وامینو بسیار مناسب است و منعطف به شرایط وام گیرنده میباشد. برای اطلاع از تعداد قسط‌ها و نحوه بازپرداخت، با کارشناسان ما تماس بگیرد.

سخن آخر

وام طلا، یک وام فوری محسوب می‌شود که با ارائه طلا بههمراه کاغذ خرید، در کم‌تر از نیم ساعت قابل دریافت است. این وام برای افرادی که نیاز به پول نقد دارند و در عین حال نمی‌خواهند طلای خود را فروخته و یا از وام بانکی با ضامن استفاده کنند، بسیار مناسب است.

وام های دیگر: وام سیم کارت

سوالات و جواب‌های رابج درباره وام طلا وامینو

در این قسمت از مقاله، به سوالات و جواب‌های رایج درباره وام طلا پاسخ می‌دهیم. اگر قصد دارید از این وام استفاده کنید، می‌توانید با استفاده از این سوالات و جواب‌ها، تصمیم خود را نهایی کنید.

وام طلا برای افرادی مناسب است که دارای طلای بدون استفاده هستند و به پول نقد فوری نیاز دارند. این وام همچنین برای افرادی که وقت و امکان سپرده‌گذاری‌های بلندمدت در بانک را ندارند و یا ضامنی برای دریافت وام بانکی در اختیار ندارند، مناسب است.

در حال حاضر وام طلا تنها در شهر تهران قابل پرداخت است و امکان استفاده از آن در شهرستان‌ها نیست.

بله؛ موسسات خصوصی که وام طلا ارائه می‌دهند، زیر نظر دولت و قوانین جمهوری اسلامی (قوانین شرعی و مملکتی) کار می‌کنند و فعالیت آن‌ها کاملا قانونی است. در بسیاری از موارد، مراحل دریافت وام فوری در داخل محضر انجام می‌شود. با این حال لازم است قبل از دریافت وام فوری مانند وام طلا، اعتبار موسسه مورد نظر را بررسی کرده و از شیوه‌های قانونی که برای دریافت طلا، نگهداری، ضمانت و اعطای وام استفاده می‌کند، مطمئن شوید.

ممکن است برخی از موسسات و بانک‌های دولتی دارای سقفی برای ارائه وام طلا باشند. اما شما می‌توانید بدون هیچ سقفی، از وامینو وام طلا دریافت کنید. پس از مراجعه به وامینو، کارشناسان ما طلا را وزن کرده و محک می‌زنند و سپس براساس قیمت آن، به شما وام می‌دهند (۸۰ تا ۹۰ درصد ارزش طلا)

برخی از بانک‌های دولتی تنها سکه (طلای غیر زینتی) می‌پذیرند، اما از وامینو، می‌توانید روی طلای زینتی و غیر زینتی خود وام بگیرید.

سوالات متداول وام با طلا